Navigační odkazy

 O společnosti >   |   Vytápění halových objektů >

 Kotelny, výměníkové stanice, příprava TUV >   |   Alternativní zdroje >

 Využití odpadního tepla >   |   Obchod zbožím >   |   Zadání pro studie a projekty >

 
 
 
 

Jsou optimálním plynovým vytápěcím zařízením. Poskytují tepelné záření v nejpřirozenější střední vlnové délce - obdobné, jako má sluneční záření. Rozdíl mezi pocitovou teplotou a skutečnou teplotou vzduchu bývá 3 až 5 °С.

 

Topné trubice se vyrábějí buď ve tvaru U nebo I. Teplota trubice se pohybuje od 500 °C na počátku po 200 °C na konci. Nad trubicemi je umístěn reflexní kryt, který zabraňuje úniku tepla pod střešní plášť. Spaliny jsou odváděny do venkovního ovzduší.

 

Vhodné instalační výšky se pohybují v rozsahu 4 a více metrů. Hodí se především do běžných provozů v klasických průmyslových halách, jaké zde byly minulá desetiletí stavěny. Lze s nimi lze vytvářet samostatné zóny vytápění a ostatní plochy pouze temperovat.

 
   Všeobecně
 

Při změnách výrob ve vytápěných halách jsou infrazářiče relativně mobilní a není velkým problémem je přeinstalovat v jiném rozmístění. Ve vytápěných objektech postačuje pro spolehlivé vyhřátí pracovních míst na plnou teplotu započít s vytápěním cca 15 až 30 minut před zahájením práce, což přináší významnou úsporu energie.

 
   Hlavní výhody
 

Dobrá regulovatelnost, možnost zónového vytápění, nízké náklady na údržbu a v neposlední řadě i skutečnost, že nemůže dojít k zamrznutí systému.

 

Snížení spotřeb tepla proti teplovzdušnému vytápění s otopným mediem voda nebo pára se pohybuje v rozmezí 30 ÷ 60 %.