Navigační odkazy

 O společnosti >   |   Vytápění halových objektů >

 Kotelny, výměníkové stanice, příprava TUV >   |   Alternativní zdroje >

 Využití odpadního tepla >   |   Obchod zbožím >   |   Zadání pro studie a projekty >

 
 
 
 

Světlé infrazářiče pracují na principu katalytického spalování plynu plynu na povrchu keramických destiček. Tím je zaručen minimální vývin NOx.

 

Světlé zářiče dávají při teplotě spalování cca 900-1200 °C tepelné záření v krátké vlnové délce s okamžitou dodávkou tepla na vytápěných místech. Díky tomu je pocitová teplota pracovníka v hale např. 17 °С, zatímco vzduch má teplotu pouhých 12 °С. V tom spočívá hlavní úspora energie.

 

Zářiče se instalují pod stropem 5 m od podlahy a výše. Hodí se především pro místní vytápění v hrubých provozech, do vyšších hal, které mají velké tepelné ztráty. Lze s nimi vytvářet samostatné ohraničené zóny vytápění.

 
   Všeobecně
 

Při změnách výrob ve vytápěných halách jsou infrazářiče relativně mobilní a není velkým problémem je přeinstalovat v jiném rozmístění. Ve vytápěných objektech postačuje pro spolehlivé vyhřátí pracovních míst na plnou teplotu započít s vytápěním cca 15 až 30 minut před zahájením práce, což přináší významnou úsporu energie.

 
   Hlavní výhody
 

Dobrá regulovatelnost, možnost zónového vytápění, nízké náklady na údržbu a v neposlední řadě i skutečnost, že nemůže dojít k zamrznutí systému.

 

Snížení spotřeb tepla proti teplovzdušnému vytápění s otopným mediem voda nebo pára se pohybuje v rozmezí 30 ÷ 70 %.